Мақсат: ойлау қабілетінің дамуына ықпал ету және танымдық белсенділік, шығармашылық және коммуникативті дағдылар.

Тапсырмалар:

1) балаларды ұжымдық ойын әрекеттерімен таныстыру;
2) балаларда топпен жұмыс істеу дағдысын, ұйғарымдарды талқылау барысында ұжымдық шешім қабылдау қабілетін қалыптастыру;
3) жетекшілерді анықтау.

Пішін: ойын.

Әдістері : бірлескен шығармашылық іс-әрекет.

Жабдық : шығармашылық тапсырмаларжәне әр станция бойынша сұрақтар, көрнекі құралдар, егжей-тегжейлері, әр командаға арналған маршрут парақтары, GPS навигаторлары, дипломдар.

Ойын барысы:

    кіріспекөшбасшы.

    Жарыс тапсырмалары.

    Қорытындылау және марапаттау.

Оқиға барысы

Мұғалім: Балалар, бүгін бізде өте ерекше сабақ. Біз сенімен бірге барамыз қызықты саяхат- эрудиттің саяхаты. Бірақ ойынды бастамас бұрын 3 командаға бөлінуіміз керек. Енді капитанды және командаңыздың атын таңдаңыз. Біз станциялар арқылы саяхаттаймыз. Капитандар қозғала бастайды. Өтінемін маған келші. Алға 10 үлкен қадам жасаңыз, оңға бұрылыңыз, сынып кітапханасына барыңыз, 6 конвертті табыңыз, 1 конвертті таңдаңыз (конвертте бір немесе басқа станцияға және шартты белгілербұл станцияны қайдан табуға болады). Енді әр команда маршрут парағын алады. Сіздің жолыңызда 6 станция болады. Сонымен, сіз жолға шықтыңыз. Әр станцияда келесі кезеңге арналған кеңестер беріледі. Барлық кезеңдерді бірінші орындаған команда жеңеді. Бұл командаға қазынаны қайдан іздеу керектігі туралы соңғы мәлімет беріледі. Жолдың соңында командалар жүріп өткен маршруты туралы есеп беруі керек: қандай тапсырмалар қарапайым болып көрінгенін, қайсысы қиындық тудырғанын, нені көбірек ұнатқанын айтыңыз.Саяхатқа дайынсыз ба? Сізге сәттілік тілеймін!

Команданың маршруты

Конверттерде жұмбақтар, станциялардың шифрланған атаулары және қажетті станцияға баратын жолды көрсететін белгілер бар. Әр станцияда мұндай конверттердің екі данасы бар.Конверттегі хаттар. ***

Мектепте келесі пән бар:

Онда бөліңіз және көбейтіңіз

Қосу, азайту,

Онда барлық міндеттер шешіледі,

Теңдеулер құрастырылады. («Математикалық» станциясы)

Сөйлем мүшелерін үйрендік

Зерттелген жағдайлар.

Сөз құрамына талдау жасалды

Сосын олар диктант жазды. («Орыс тілін сүйетіндер» станциясы)

Менің ауыратын уақытым жоқ, достар, мен футбол, хоккей ойнаймын. Мен өзімді мақтан тұтамын, Маған денсаулық не береді ... (Спортивная станциясы)

Орыс алфавитін пайдаланып, станцияның атын ашыңыз

(«Ойын» станциясы) («Литературная» станциясы) («Өнерлі» станциясы)

Жарыс тапсырмалары

«Математикалық» станциясы 1 Математикалық жұмбақтар » . Дұрыс жауапқа 1 ұпай* Ұста үш атты етікке тігеді. Оған неше тақа жасау керек болды? (12)* Атасы, әйелі, немересі, Бұта, мысық пен тышқан шалқанды тартып-тартып, ақыры суырып алды. Шалқанға неше көз қарады? (12)* Жаяу жорықтан келген шаңғышылар түскі ас ішетін асхананың жанында 20 шаңғы болды, ал 20 таяқ қарға жабысып қалды. Жаяу серуенге қанша шаңғышы шықты? (10)* Орыс халқының «Хрустальный город» ертегісінде Иван Царевич үш жыланмен кезек-кезек күрескен. Олардың біріншісінде екіншісінен 2 есе, екіншісі үшіншіден 2 есе аз гол соқты. Жалпы саныжыланның 21 басы бар.Иван Царевичпен кездескенге дейін әр жыланның неше басы болды? (3, 6, 12)

2. «Математикалық қиялдар» . 3 ұпай

Фигуралар алдын ала қиылып алынды, балаларға ақ қағаз және желім беріледі

қосымша білім берубалалар

«Орталық балалар шығармашылығы»

Тұрғылықты жері бойынша жасөспірімдер клубы

«Күн»

Жердегі ойын

«Қазына іздеушілер»

Құрастырған:

Селиванова Ирина Федоровна –

жасөспірімдер клубының педагог-ұйымдастырушысы
«Күн »

Нижневартовск қаласы

«Қазына іздеушілер»

Түрі: Жердегі ойын.

Пішін:Жарыс.

Ойын №29 мектептің аумағында өтеді (б/қ «Күн шуағы») кіредіВ спорттық жарыстар, сайыстар, интеллектуалдықтапсырмалар.

Ойын көп дайындықты қажет етеді. Зерттеу жүргізілетін аумақтың картасын дайындауға ерекше назар аудару керек. ойын. Қатысушыларойын басталғанға дейін жолдың маршрутынан өтуге тыйым салынады.

Педагогикалық мүмкіндіктер:Ойын «Қазына іздеушілер» дамуына үлес қосудабалаларда ұжымшылдық сезімі, жолдастар алдындағы жауапкершілікбұйрық бойынша, күш, ептілік, төзімділік, өзін сынау сияқты дене қасиеттерін дамытадықосулы тапқырлық, жаңа білім алу.

Жасы: Бұл ойынға барлығы қатыса алады. Бірақ назар аудару керекне болар еді командалық күштер тең болды.

Рөл жиынтығы: Кезеңдерде қазылар алқасы – 7 адам, қазылар алқасы, жанкүйерлер.

Құрал-жабдықтар:

    Арқан - 1,5 м., 5 дана;

    Қағаз парақтары 5 дана, калькулятор;

    Қарапайым қарындаш 5 дана;

    Нысана және дарттар;

    Құрсау 1 дана;

    Кегель 6 дана;

    жұмбақтар жазылған карталар;

    Анаграммалар;

    Доп баскетбол 1;

    Кіші доп 2;

    5-бағыт парағы;

    Кезеңдердің атауы жазылған тақтайшалар;

Қадамдық сипаттама:

1. Бекет: «Жол ақылары»;

2. Бекет: «Қазына іздеушілердің қиындықтары»;

3. Бекет: «Естіме, сұрақтарға жауап бер»;

4. Бекет: «Марш»;

5. Станция: «Мюзикл»;

6. Бекет: «Аңыздар қарақшылық қазыналар»;

7. Станция: «Карта шифрын шешу»;

8. Бекет: қазына іздеу.

Дайындық кезеңі.Сіз соғұрлым жақсы картаны сызсаңыз, оны табу оңайырақ боладықазына Кезеңдерде белгілерді іліңізбірге аты. Әрбір қадамды аяқтауға кететін уақытты анықтаңыз.

Бекеттердегі ойын «Қазына іздеушілер».

Ойын мынадан басталады командалар жарияланатын жалпы клуб сызығы, маршрут парақтары шығарылады.

Жетекші:Құрметті жігіттер! Барлығыңыз приключенияны жақсы көретін шығарсыз жәнеқызығушылықпен орындаңыз кітаптар мен фильмдер кейіпкерлерінің шытырман оқиғалары. Бүгін I Мен сізге қазынаны өзіңіз іздеуді ұсынамын. Қазына іздеуге шыққан адамдардың есімдерін кім біледі?Балалар:Қазына іздеушілер.

Жетекші: Дұрыс. Енді сіздердің әрқайсысыңыз өзіңізді қазына іздеушісі ретінде сынап көресіз,бірақ ішінде Қазынаны жалғыз табу қиын, сондықтан біз топ болып саяхаттаймыз. Командалардың шыққанын қалаймынЖәне өздерін таныстырды. Әр команда өзінің атын, эмблемасын, ұранын ұсынады.

Жетекші: Енді командалар станцияларға барады. Станциялар маршрут парақтарында көрсетілген. Олар үшін командирлерерік қазына іздеушілеріңізді басқарыңыз.Қосулы Әрбір станцияда сіз картаның бір бөлігін алуыңыз керек.Бірақ Жетінші кезеңнің соңғысы екенін ескерткім келеді, тек барлығын аяқтағаннан кейін ғана 6 кезеңдері. Қадамдарды ретсіз аяқтауға болады.А шашырауда. Бірақ 7-кезең соңғы, мен сізге картаны желімдеп, орынды көрсетуге көмектесемін,Қайда қазына Қазынаны бірінші тапқан команда ғана жеңіске жетеді.

Бекет: «Жол ақылары»

1 «Арқан» сайысы. Командалар шақырыладыбірге бір арқанды пайдаланып, оны киіміңіздің элементтері арқылы созыңыз. Бұл топтамада барлығы болуы керек. Арқанды үзбей тартыңызЖәне картаны сақтаушыға беру.

2 Жарыс. Мүмкіндігінше көп сөз құрастырыңыз (зат есім, бірлік жағдай.) ҚАЗЫНА АШЫҒАНДАР сөзінде кездесетін әріптерден.

Станция: Қарақшылар қазынасының аңыздары.

1 Конкурс. «Эфирдөңгелек лассо». Барлығы шеңберде тұрып, қол ұстасып, ашпайдықолдар, лассоны әрқайсысының басына қою арқылы өткізіңіз.

2 Жарыс. «Жылан». Барлық ойыншылар бірінің артынан бірі тұрып, ойыншыны белдіктің алдында қысады. Кегльдер оңға, солға (жыланға) жалаушаға және артқа қарай кезекпен жүгіру керек қашықтықта орналастырылады.

Станция: Походная.

1 Жарыс. «Пингвиндер». Жетекшінің сигналы бойынша қатысушылар допты аяқтарының арасына ұстап, кезекпен түйреуіштерге, артқа апаруы керек.

2 Жарыс. Ойнау кішкентай доп. Топ мүшелері боладыбір жолда және допты бір-біріне иектерімен біріншіден соңғыға дейін және артқа қолмен көмектеспей беру.

Бекет: «Қазына іздеушілердің қиындықтары».

1 Жарыс. Команда нысанаға дартпен ату арқылы 200 ұпай жинауы керек.

2 Жарыс. «Шрусамен кесіп өту». Бірінші қатысушы құрсаумен түйреуіштерге жүгіреді, оралады, екіншісін құрсауға алады, түйреуіштерге бірге жүгіреді, үшіншіге оралады және соңғысына дейін жалғасады. Барлығы стартқа шеңбермен оралады.

Бекет: «Айналма, сұрақтарға жауап бер».

1 Жарыс. Пазлдар.

Үстелде жарқыраған,

Күн сәулесінде ойнау

Ал суды қалай жинау керек -

Гүлдер жарқырап гүлдейді. (Ваза).

Жүз жалаңаш ағайын

Бір шоққа жиналды

Таяққа міну

Қоқыс тасталады. (Сыпырғыш).

Күміс мүйіз пирогқа айналды,

Жерге қарады

Ол қызыл тоқаш сияқты ілулі тұрды. (ай).

Бұта емес, жапырақтары бар,

Көйлек емес, тігілген

Адам емес, айтады. (кітап)

Терезелер де, есіктер де жоқ

Адамдарға толы. (Қияр).

2 Жарыс. Анаграммалар. RODOAKP - сыйлық. VBAUSOT - автобус. MOSOKS - кеңістік.

Станция: музыкалық.

1 Жарыс. Команда шеңбер бойымен бірінің артынан бірі мықтап тұрып, тегіс еңкейеді. Бұл позицияда шеңбер бойымен қозғала отырып, «Махаббат», «Балалық шақ», «Көктем» тақырыптарында 1 өлеңде немесе хорда үш әнді есте сақтау және орындау керек.

2 Жарыс. Қараңғыдан ашыққа қарай көздің түсі бойынша қатарласыңыз.

Станция: Картаны декодтау.

Картаны жабыстырыңыз. Төңкеріңіз, қарапайым қарындашпен көлеңкеңіз. Крест түріндегі көлеңкесіз орынды табыңыз- Қазынаның орны.

Бекет: қазына іздеу.

Қазына іздеуге жүгіріңіз.

Жүргізу бойынша қысқаша кеңестер. Картада қазынаның орнын көрсетпеу үшін сіз дұрыс жерде артқы жағында балауызбен крест салуға болады. Қарапайым қарындашпен боялғанша ол көрінбейді. Балауызбен белгіленген орын боялмайды.

Сынып сағаты

Қазына іздеушілер аралы

    Мектептегі демалыс кезінде балалардың бос уақытын әртараптандыру

Тәрбиелік:

Әзірлеуші:

    Жеке және топпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту;

    даму логикалық ойлаужәне интроспекция.

Тәрбиелік:

    Толеранттылыққа, топпен жұмыс жасай білуге, басқалардың пікірін тыңдай білуге ​​тәрбиелеу.

Жабдық:

Қарақшылық хат, жазбалар, викториналық сұрақтар, сертификаттар мен дипломдар

1. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Қарақшының хаты.

Сәлеметсіздер ме құрметті қазына іздеушілер!!!

Қандай сыйлықтар, қазына алғыңыз келді???

Сонда бірінші жазба осының бәрін ойлап тапқан адаммен болады, бірақ дәл солай ол сізге оны бермейді !!!

Жауап - ең алдымен, оның сұрақтары !!!

Сонымен, қымбатты қазыналар мен шытырман оқиғаларды жақсы көретіндер, әрине, сіз бірінші жазбаны - қазынаның кілтін алғыңыз келеді, бірақ бірінші жауап 3 өте қарапайым сұрақтар, ал егер сіз жауап бере алмасаңыз, әрбір қате жауап үшін сынақтан өтуіңіз керек.

    Үлкен үйден тоғызыншы сынып оқушысы шығады. Қолында затты алып жүреді. Көршісімен танысыңыз. «Алты?», «Жоқ, жеті!», «Әңгіме не туралы» деп сұрайды. (Гитара)- 15 еңкейу.

    Жаяу жүрді, бірақ аяқ киімдері тозбады. Мен оған көмектесуді шештім, бірақ мен оны одан сайын нашарлаттым, енді ол менің көмегіммен жүре алмайды. Біз не туралы айтып отырмыз? (Оятқыш) - орнында 20 секіру.

    Секірген қыз. Бұл кім (Снегурочка) - 25 алға иілу.

Бастапқы жазба. Ең көп отыратын орын болуы үшін 1 нөміріне назар аударыңыз басты адамәрбір оқушы үшін, бірақ ол мектеп директоры емес.

Әрқашан оқу процесін бақылайды,
Ол директордың оң қолы,
Мектептегі тәртіпті жарылыспен,
Ол әділ және қатал.

Ескерту нөмірі 1.

Екінші жазба - біз жазда үнемі баратын жерге барар жолда,

Бірақ қазір біз баруға болады, егер біз күртеше мен қалпақ киеміз.

№2 ескертпе

№3 ескертпе мектеп үнемі жылы болатын жерде орналасқан, бірақ жазда ол жерде бәрі жақсы, бірақ қандай да бір себептермен жұмыс істемейді.

№3 ескертпе

Төртінші нотаға жету үшін жұмбақ шешу керек.

Олар бірге көрсеткенде
Тапсырыс пен жайлылық
Сізге қажет емес нәрсенің бәрі
Адамдар маған береді.

№4 ескертпе

Әрине, сіз келесі жазбаны шынымен алғыңыз келеді, содан кейін биология сабақтары өтетін жерге барыңыз, бірақ көктемде ғана.

№5 ескертпе

Әрине, сіз қазынаны табу үмітін жоғалтқан жоқсыз, содан кейін мұз бен басқатырғыш ойыны жақын арада пайда болатын жерден келесі жазбаны табуға асығыңыз.

Мұнда шайба күшпен және негізгімен қозғалады
Ал олар бәрін қақпаға лақтырады.
Далада мұз барлық жерде,
Біз бұл ойынға қуаныштымыз!

№6 ескертпе

№ 7 ескертпе үшін, бару ұнамсыз жерге жүгіріңіз, бірақ сіз әрқашан сабақтардан уақыт бөліп, барасыз.

№7 ескертпе

Сыныптастарыңызды таң қалдыру және қуанту үшін бір-біріңізге әдеттен тыс дене қимылдарын көрсетіп, әр үзіліс орнында болу үшін 8 нөміріне назар аударыңыз.

№8 ескертпе

№9 ескертпе мұның бәрін ойлап тапқан адамның иелігінде, бірақ ол оны дәл осылай бермей, жұмбақтар жасайды, бірақ жауап бермесеңіз, тестті қабылдаңыз.

    Өрт сөндіруші мен бір отбасының әкесі не ортақ? (Отбасының ошағын бірі де, бірі де күзетеді) – 15 шұбыру.

    Айтыңдаршы, балалар, ана кенгурулар неге жаңбырлы күндерді ұнатпайды? (Себебі ол кезде балалар күні бойы үйде болады) - орнында 20 секіру.

    Қандай тізбекті көтеру мүмкін емес? (Тау) - әртүрлі бағыттағы 25 беткей.

№9 ескертпе

10 нөмірін алу үшін сол жерге бару керек, қайда екенін білмеймін, мен не екенін білмеймін! ӘЗІЛ! Жексенбі мен маусым, шілде, тамыздан басқа күн сайын таңертең асыққан жерге асығыңыз! Жазба JVI артында.

№10 ескертпе

Келесі жазба бәрінің қай жерде басталғанын көрсетеді!

№11 ескертпе

Адам білімінің репозиторийіне асығыңыз және соңғы жазбаны табыңыз!

Аяқтау.

Әрине сіз жеңдіңіз, оған еш күмәніміз болған жоқ! Сіздердің ең белсенді, епті, шеберлеріңіз портфолиоңызға дипломдар мен сертификаттар аласыздар!

Бірақ мұның бәрін бастаған адамның жүлдесі бөлек, бірақ оны тек үздіктер ғана ала алады!

Оның қандай сыйлық екенін болжап, оны алу үшін үй иесіне «иә» немесе «жоқ» деп жауап бере алатын сұрақтарды ғана қойыңыз!

Қорытындылау. Марапаттау.

Жазғы демалыс оқиғасы - квест. Сценарий «Қазына іздеуде»

Шара жазда, балабақша алаңында өтеді. Балалар картаны пайдаланып аймақтарды зерттеп, анықтамаларды табады. Барлық тапсырмаларды орындап, балалар қазынаны табады.
Мақсат:балалар арасында мейірімділік, достық қарым-қатынас орнатуға жағдай жасау, мәдени демалыс дағдыларын қалыптастыру.
Тапсырмалар:
- балалардың логикалық ойлауын дамытуға ықпал ету;
- пішін қозғалыс белсенділігібалалар;
- жер бедерін шарлауды үйрену.
Мүшелер: 4-5 жас аралығындағы балалар.
Материалдар мен жабдықтар:қазына қорабы, кәмпиттер, шарлар, хат, қазына картасы, күрек, картон парақтары, орындық, құрсаулар, ойыншықтар: сиыр, қоян, шошқа.
Бұл сценарий балабақша тәрбиешілері, дене шынықтыру нұсқаушылары үшін қолайлы.

Оқиға барысы:

Жетекші:Сәлем жігіттер! Менің ескі досым қарақшы бүгін маған хат жіберді, оның маған жазғанын мен енді сізге оқимын:
Қымбатты дос! Жақында Хук пен Брик деген зұлым қарақшылар менің кемеме шабуыл жасады. Олар менен қазына картасын ұрлап алды. Бірақ менде бұл картаның көшірмесі бар және онда көрсетілген аймақ сіздің сайтыңызды еске түсіреді балабақша! Мен сізге бұл картаны жіберемін! Бірақ ол қазынаның орнын көрсетпейді, оның қайда жерленгенін білу үшін сізге өту керек. оңай жол. Сіз мұны жалғыз жасай алмайсыз. Мен сендердің ержүрек, ақылды балаларың көп екенін білемін, қазынаның сырын ашып, қазынаны табуға көмектеседі деп сенемін! Бірақ асығыңыз, өйткені қарақшылар Хук пен Брик те қазына іздейтін болады, сіз олардың алдында қазынаны табуыңыз керек! Сіздің досыңыз Пират Джек!
Жетекші:Балалар сендер ойнағанды ​​ұнатасыңдар ма?
Балалар:ИӘ!
Жетекші:Жұмбақтарды шешуге не жетсін?
Балалар:ИӘ!
Жетекші:Сіз батыл және күштісіз бе?
Балалар:ИӘ!
Жетекші:Сонда зұлым қарақшылар тапқанша қазынаны табуға көмектесесіңдер ме?
Балалар:ИӘ!
Жетекші:Бірақ сіз қазынаға бармас бұрын, сіз және мен жас қарақшылардың курсын аяқтауымыз керек. Мен сөйлеп, көрсетемін, ал сен менен кейін қайталайсың! Дайынсыңдар ма, балалар?
Балалар:ИӘ!
Жетекші:
Балалар:Командама көмектесуге ант етемін! Мен ант беремін!
Жетекші:
Балалар:Мен нағыз қарақшы болуға ант етемін! Мен ант беремін!
Жетекші:қолдар алға
Балалар:қолдар алға
БІЗ ҚАРАҚШЫЛАРМЫЗ - ҚАРҚЫҚ ҚАРАҚШЫЛАР (жамбастарыңызды және иықтарыңызды сілкіп тұрғанда)
Жетекші:Шынтақ бүгілген
Балалар:Шынтақ бүгілген

БІЗ ҚАРАҚШЫЛАРМЫЗ - БАТЫЛ ҚАРАҚШЫЛАР
Жетекші:Артқы доғалы
Балалар:Артқы доғалы
БІЗ ҚАРАҚШЫЛАРМЫЗ - МҮШІР ҚАРАҚШЫЛАР
Жетекші:Аяқтар осылай қойылады (аяқтар иық енінен бөлек, шұлықтар бірге, өкшелер бөлек)
Балалар:Аяқтар осылай орналастырылған
БІЗ ҚАРАҚШЫЛАРМЫЗ - ДОСТЫҚ ПИРАТТАР
Жетекші:қарындары толтырылған
Балалар:қарындары толтырылған
БІЗ ҚАРАҚШЫЛАРМЫЗ - БАТЫЛ ҚАРАҚШЫЛАР
Жетекші:көздері домбығу
Балалар:көздері домбығу
БІЗ ҚАРАҚШЫЛАРМЫЗ - САҚТЫ ҚАРАҚШЫЛАР
Жетекші:Енді біз қазына іздеуге шыға аламыз! (Олар картаға қарайды 1-сурет) Картада 1,2,3 сандары орналастырылған, бұл тұспал болса керек?! Бірінші нөмірмен белгіленген аймақтан бастайық! Ал, менің батыл қарақшыларым алға!

1 бөлім «Жұмбақтар»

Жетекші:Балалар, бұл осында сияқты! Бізде мұнда не бар? (Ағаштың бұтақтарында түрлі-түсті конверттер ілінеді, оның ішінде жұмбақтар бар)
Жетекші:Мұнда тағы бір нәрсе жазылған (Ағаш діңіндегі мәтін: Барлық жұмбақтарды тапқаннан кейін, олардан жұмбақ құрастыр (2-сурет) және сіз келесі бөлімде не іздеу керек екенін білесіз) Хмм, бұл нені білдіруі мүмкін? ? (ойланады) Ендеше, жұмбақтарды тауып, нені білдіретінін білейік?!
Пазлдар:
1. Ол теңіздердің найзағайы,
Шонерлер мен кемелер.
Балықшы емес, солдат емес,
Және ең мейірімсіз ... (Пират.)

2. Бұл құс жылы елдер
Капитан оны жақсы көреді.
Оған құпияға сенбеңіз
Барлығы бос болады ... (Тотықұс.)

3. Бригамалар, шхунерлер және фрегаттар -
Бұл қарақшылардың меншігі.
Жерден алыс қалқыңыз
Дәл теңізге ... (Кемелер.)

4. Күн сайын қарақшы армандайды
Сандықты табыңыз, онда ... (Қазына)

Жетекші:Жарайсыңдар балалар, мен сендердің ақылды екендеріңді білетінмін, ал енді жұмбақ құрастырып көрейік және келесі бөлімде нені іздеу керек екенін анықтайық! Бұл күрек, терең көмілген қазына шығар! Бір минут күтпей-ақ қояйық, зұлым қарақшылар бізді қуып жетіп, тіпті басып озуы мүмкін! Біз 2 санының астындағы аймаққа барамыз.

2-бөлім «Өзен»

Жетекші:Ой, балалар, осындай үлкен өзен арқылы арғы бетке қалай өтеміз?
Балалардың жауаптары.
Жетекші:Қараңдаршы, балалар, мұнда қанша тас бар, мүмкін, сен екеуміз оны арғы бетке апарармыз ба?

«Өзеннен өту» ойыны

Ойынның мақсаты: қозғалыс қабілеттерін, ептілік, икемділік және қозғалыстарды үйлестіру дағдыларын дамыту және кейіннен жетілдіру.
Құрал-жабдықтар: көк мата өзені, әр ойыншыға 2 парақ картон.
Ойын барысы.
Мата өзенді бейнелейді, ол арқылы қатысушы саяхатшылар бір жағадан екінші жағаға өту керек. Бұл жағдайда әрбір ойыншы импровизацияланған тастарды бейнелейтін 2 парақты пайдалануы керек. Ойын жігіттердің ойын алаңының шетінде тұруынан басталады, содан кейін үй иесінің бұйрығымен, мүмкін музыкамен олар өзеннен өте бастайды. Балалар тастармен жол салады, бір парақты екі аяғымен басып, сосын еңкейіп, екінші парақты қайтадан қолдарына алып, олардың көмегімен қайтадан өздеріне жол салады.
Жүргізуші: Сонымен балалар, біз өзеннен өттік, қараңдаршы бұталарда не бар? (Бұталарда күрек бар). Біз оны алып, әрі қарай жүреміз.

3 «Спорт кешені» сайты

Спорт кешенінде 4 шар ілулі тұр, олардың әрқайсысында 1,2,3,4 сандары бар.
Жетекші:Қызық, бұл кімнің шарлары?! Ішінде бірдеңе бар, бірінші нөмірдің астындағы шарды жарып жіберейік.
1-шар: Ол үйдің айналасында тұрады,
Ит қалай қорғайды.
Ұрыларды жібермеу үшін
Үйді қоршау ... (қоршау)
2-доп: Қазынаны тезірек табу үшін бөренені (дүкен) бойлай жүріңіз.
3-доп: Тастардың үстінен секіру (құрсау).
4-шар: Орманның қандай жануары,
Мен қарағай түбіндегі бағанадай тұрдым,
Және шөп арасында тұрады
Құлақ басынан үлкен бе? (Қоян)
Жетекші:Қараңдаршы, мен бұл жерді тапқан сияқтымын, міне, қоршау, бөрене, тастар мен ойыншықтар, кедергілерден өтіп, ең соңында қазынаға жетейік.
Балалар кедергілер жолынан өтеді (орындық бойымен өту, құрсаумен секіру, қоянның астынан қазына қазу.).
Жетекші:Қараңызшы, бұл ол, ішінде не бар? (Кәмпиттері бар қазынаның ішінде) Оларды біркелкі бөлейік!
Жетекші:Жарайсыңдар, балалар, қоштасатын кез келді, бірақ мен әлі де қарақшылар тобын жинап, басқа қазыналарды іздеуге бірге барамыз деп ойлаймын!
1-сурет

2-сурет

«Қазына іздеуде» ойын-квестінің сценарийі

Жетекші: Балалар, бүгін мектебімізге мені қатты қызықтырған ерекше хат келді... Оны сендерге оқып берейін:

«Йо-хо-хо! I атақты қарақшыДжек - Торғай, теңіздер мен мұхиттардың найзағайы, мен саған сәлем жолдаймын! Мен теңіздер мен мұхиттарды ұзақ серуендеп, қонған соң мектебіңе қазына – қазына сандығын жасырдым. Барлық сынақтардан сүрінбей өтіп, досын қиыншылықта қалдырмайтын және ізденістің барлық тапсырмаларын сәтті орындаған, тапқыр, епті, бауырмал, ол менің қазынамды міндетті түрде табады!

P. S. Квест тапсырмасы: барлық сынақтардан өтіп, содан кейін қазына таба аласыз. Жазбадан жазбаға өтіңіз және олар сізді қандай тақырыпқа апаратынын болжаңыз. Соңғы жазбада қазыналарымның жасырылған жері көрсетіледі. Онда сіз күш-жігеріңіз үшін марапат табасыз. Сөзжұмбақты шешу арқылы бірінші жазбаны табасыз.

Сәттілік тілеймін! Джек Торғай»

Жетекші: Ал, қарақшы Джек Торғайдың қазынасын не тапқыңыз келеді?

Балалар: Иә!

Жүргізуші: Олай болса алға!

Ребусты шешіңіз.

Қосулы кері жағыжауап жазылады (қазыналық сөз).

Балалар болжап болған соң, оларға тапсырма жазылған №1 жазба беріледі:

«Жарайсыңдар балалар! Сіз бірінші тапсырманы сәтті орындадыңыз. Міне, келесі жазбаны қайдан табуға болатыны туралы кеңес. Ребусты тап және тапсырманы алатын келесі станцияның атын табасың.


Біз станция туралы шешім қабылдадық. Ал енді қайда бару керектігін білу керек. Мысалды шешіп, келесі тапсырма сізді күтіп тұрған кеңсенің нөмірін табыңыз.

(72+70)-8*4=

Жауабы: 110-кабинет

Балалар 110 кабинетке барады. Оларды келесі тапсырма күтіп тұр.

Жетекші: Жарайсыңдар жігіттер. Сіз тапсырманы сәтті орындадыңыз. Енді екінші нотаны нақылмен алу үшін тапсырманы орындау керек.

Сізге қарақшылық кроссвордты шешу керек. Негізгі ереже: сөздерді дұрыс жазу.

Кроссворд (1-қосымша)

Жүргізуші жұмбақтарды оқиды, балалар жауаптарын сөзжұмбаққа жазады.

Мен кемеде жүзіп келемін
Кейде мен төменгі жағында жатып аламын
Мен кемені шынжырда ұстаймын,
Мен теңіздегі кемені бақылаймын,
Жел соқпау үшін
Мен жай ғана толқындарға міндім.
(ЗӘКІР)

Мен желден есеңгіреп қалдым
Бірақ мен мүлде ренжімеймін
Ол мені үрлей берсін
Яхта жылдамдықты арттырады.
(ЖЕЛСЕН)

Теңіздегі дауыл немесе тұман
Бірақ жердің шеті қайда.
Әр капитан біледі.
Алыста оларға не күйеді?
(МАЯК)

Егер кемелер кірсе.
Порт аймағында,
Оларды жүзеге асыру қажет
Су аймағы.
Пирске қалай жетуге болады?
Өйткені, фәрвей су астында қалды.
Сізге қалай өту керектігін кім айтады?
Кім екенін тап?
(ұшқыш)

Ол көпірде.
Ал ол теңіздің дүрбісіне қарап,
Тоғызыншы толқын қорықпайды -
Ол рульді мықтап ұстайды.
Ол кемеде - патша мен табада.
Бұл кім? …
(КАПИТАН)

Кім бәрін теңіз әдісімен дайындайды:
Макарон, борщ және тұшпара,
Каша, құймақ, компот,
Ол ас үйді галерея деп атай ма?
(Пісіру)

Сіз жаяу әскердегі қатардағы жауынгер сияқты,
Сіз Морфлотта қатардағы жауынгер ретінде қызмет етесіз.
Boatswain тапсырыс берді ме? Тезірек,
Аулаға баспалдақпен көтеріліңіз.
Және қорықпаңыз, мұрныңызды салмаңыз!
Сіз кеудешедесіз! Сіз -…
(ТЕҢІЗ)

Жетекші: Жарайсың! Анықтама жазбасын алыңыз.

Ескерту нөмірі 2.

«Жарайсыңдар балалар! Джек Торғай сізге сенеді. Келесі кеңесті алыңыз. Шифрды шешіңіз, сонда сіз қайда бару керектігін білесіз.

Біз станцияны шештік, енді кеңсенің нөмірін білу керек. Мысалды шешіп, бөлме нөмірін табыңыз.

10*10+10*9+20+(10*10+1)=”

Балалар станцияның атын табады (" Шебер қолдар”) және олар қозғалатын кеңсенің нөмірі (311-бөлме)

Жетекші: Біз 311 бөлмеге барамыз.

Шебер қолдар кабинеті

Тапсырма: келесі анықтаманы алу үшін сандық жасау керек. (№ 2 қосымша)

Балалар сандық жасайды. Тапсырманы орындап болған соң, жетекші келесі ескертуді береді.

Ескерту - бұл кеңес. «Қайда жүру керектігін білу үшін шифрды шешу керек (3-қосымша)

Жауап: спорт залы

Балалар спортзалға барады. Спортзалдағы жаттығулар:балалар гимнастикалық қабырғаға кезекпен шығып, бір-бір шарды алып шығады, онымен бірге түседі, содан кейін кенеттен шарға отырады және оны жарып жібереді. Шарлардың бірінде ескертпе бар.

Шардағы анықтамалық жазба: «Джек Торғай сіздің жетістігіңізге қуанады. Бірақ тағы бір қиындықты жеңе алатыныңызды көрейік. Жұмбақты тауып, әрі қарай қайда бару керектігін табыңыз.

Босса нова бар, котилион бар
Казанова бар, Чарлстон бар.
Ханым, танго, сиртаки, канкан,
Ал Дункан өзінше бірдеңе жасады.
Румба мен самба, Бостон, Краковяк,
Бір жерде ламбада, чардаш, хопак.
Барлығын бір сөзбен атай аласыз ба?

Жауап: билеу

Жетекші: Би сабағы қалай аталады? (Би)

Балалар би залына көшеді.Би сабағында тапсырма:

қимылдарды қайталау және қарақшылардың биін билеу.

Тапсырманы орындағаннан кейін балалар келесі кеңесті алады.

Ескерту: «Жарайсыңдар балалар. Сіз істерді жақсырақ және жақсырақ жасайсыз. Енді қайда барамыз? Болжам

«Ұры, қарақшы және қалта ұры,

Сақтану! Мен -...».

Жауап – күзетші

Мен күзет бекетіне барамын. Олар сізге тапсырма береді. Пазлдан суретті құрастыр. Нәтиже - Джек Торғай. (4-қосымша)

Тапсырманы орындағаннан кейін олар соңғы ескертуді береді.

Кеңес ескертуі: « Жарайсың! Сіз дерлік қалдыңыз. Құпия сөз тіркесін табу сізге қалады, содан кейін сіз қазынаның қайда жерленгенін білесіз.

Балалар болжайды, құпия сөзді айтады, содан кейін күзетші шоколад алтын монеталары бар кеудеге береді.

1-қосымша

2-қосымша

3-қосымша


Балалар қарт герцогтың қазынасы туралы аңызбен танысып, картаны іздеуге шығады. Барлық тапсырмаларды орындап болғаннан кейін балалар қалаған картаны алып, қазына іздеуге шығады. Қазынаны күзетіп отырған аруақ жігіттердің лайықты ма, жоқ па деген ойын, сайыстар өткізеді. Соңында жігіттерді кішкене тосынсый күтіп тұр – герцогтың сәлемі.

Мақсат:ауданда бағыт-бағдар беру, топта ұйымшылдық дағдыларын дамыту.

Ойнау үшін сізге 3 орынды реттеу керек:

  1. Қатысушылар үшін кездесу орны:отыруға болатын бөренелер немесе орындықтар жататын алаңқай.
  2. Ойыншылар тапсырмаларды орындайтын орын:сағ көп мөлшердеойыншылар, бұл аумақ жеткілікті үлкен болуы керек.
  3. Қазынаның орналасқан жері:мінеки Елес.

Міндетті атрибуттар:

  • Шляпакомандаларға бөлуге арналған түрлі-түсті ленталармен;
  • Әр команданың маршруты мен аялдама орындары көрсетілген аумақтың жоспары;
  • Тоқтау белгілері;
  • Ескертпелер- қажетті сандарды табуға арналған тапсырмалар;
  • метр, парақ, қалам;
  • Шифры бар парақша;
  • қазына картасы;
  • Шар жіп;
  • бұтақтар,парақ пен қарындаш;
  • Ескертпегерцогтан;
  • Қазына- тәттілер.

Рөлдері:

  • Жетекші
  • Елес

Оқиға барысы

Көшбасшы бастаған барлық балалар тазалыққа жиналады.

Жетекші:

Балалар, көп ғасырлар бұрын дәл осы жерде ескі сарай тұрған. Онда өте бай герцог өмір сүрді, оның мүлкі айналасында ондаған шақырымға созылды. Оның әдемі әйелі және үш баласы болды. Балалар өсіп, әке-шешесін үлкен сарайда жалғыз қалдырды. Оның әйелі көп ұзамай қайтыс болды, ал герцог ол бақытты болған жерден кеткісі келмеді, бірақ балалар оны өздеріне жеткізу үшін бәрін жасады.

Бұл герцог әлі де түнде осы жерден өтеді, бірақ адам ретінде емес, елес болып өтеді деген нұсқа бар. Өткенмен өмір сүреді, оны еске алады бақытты күндер. Сөйтіп, жалғыз қалды, өзіне ұнай алмаған қызметшілердің барлығын дерлік жұмыстан шығарып жіберді. Ол мүлде жоғалып кетпес үшін аспазшы, бағбан мен қызметші қызды ғана қалдырды.

Бірде олар қалаған зұлым адамдаржалғызбасты қартты тонау. Бірақ ол мұны біліп, бар асылын алдын ала жасырып қалды. Ұрылар келді, бірақ ештеңе таппады. Олар герцогты азаптады, бірақ ол оларға үндемеді. Олар оны жалғыз қалдырды, кетті, бірақ қарт одан кейін көп өмір сүрмеді - ол ұлдарын күтпей қайтыс болды. Содан бері кім қазына табуға тырысса, ешкімнің қолынан келмеді. Аңыз бойынша қазына жылына бір күн ғана табыла алады. Бүгін дәл сондай күн. Қарт герцог көмген қазынаны іздейік!

Бірақ алдымен командаларға бөлінейік. Әрбір команданың өзіндік ерекше белгісі болады - белгілі бір түсті лента.

Балалар қалпаққа жақындап, таспаны алып, лентаның түсіне қарай топқа бөлінеді.

Жетекші:Командалар дайын. Енді қалған топты басқаратын капитанды таңдау керек.

Әр топ капитан сайлайды.

Жетекші:Сіздің міндетіңіз - ескі герцогтың қазынасын табу. Қазынаның орналасқан жері ауданның негізгі картасында крестпен көрсетілген. Ал картаны табу үшін алдымен барлық сандарды табу керек, содан кейін олардан сөз жасау үшін арнайы кодты пайдалану керек. Бұл құпияның пердесін көтеруге және картаны табуға көмектесетін кілт болады. Тапсырмаларды орындау үшін сізге аймақтың картасы қажет.

Әрбір капитанға аймақтың жоспары беріледі, онда көрсеткілер әр команданың жүру бағытын және шеңберлерді көрсетеді - кез келген нөмірді табуға болатын аялдамалар.

Жетекші:Қай команда тапсырманы жылдам орындап, герцог қазынасын таба алатынын көрейік.

Командалар жолда келе жатыр. Команда жолдары қиылысуы мүмкін, бірақ бір жолмен жүрмеуі керек. Тапсырмаларды орындау кезінде командалардың бір-біріне кедергі жасамауы маңызды. Әрбір аялдама арнайы белгілермен - белгілермен белгіленуі керек, олардың астында егжей-тегжейлі тапсырма жазылған парақ бар.

Тапсырма мысалдары:

  • Барлық ағаштарды санажәне аялдамадағы бұталар, бастап Көбіреказ шегеріңіз алынған сан қажетті сан болады.
  • Ең төменгі ағашты табыңызжәне төменгі бұтақтағы жапырақтардың санын есептеңіз.
  • Түстер санын санаукөгалда.
  • Анықтаңыз ағаш түрлері, олардың атындағы әріптердің санын санап, нәтижелерін қосыңыз.
  • Метрмен өлшеңізқызыл ленталармен белгіленген екі қайың ағашының арасындағы шамамен қашықтық және оны метрге дейін дөңгелектеңіз.
  • Шеңбердің енін өлшеңізең қалың ағаш және оны дециметрге дейін дөңгелектеңіз.
  • Түймедақтың қанша жапырақшасы баросы ағаштан 2 метр өседі?

Командалар тапсырмаларды орындайды, қажетті сандарды табады, содан кейін көшбасшыға оралады, одан транскрипт алады. Шифрдағы әрбір әріпке белгілі бір сан (мысалы, a - 22, b - 45) беріледі. Балалар табады қалаған мәндержәне алынған әріптерден «гладе» сөзін құрайды.

Жетекші:Міне, қазына картасының орны. Мен барлығына бірігіп, карта табуды ұсынамын.

Көрсетілген жерден жасырын картаны іздеу үшін барлық топтар бірлесіп жұмыс істейді. Ол кез келген жерде болуы мүмкін: ағаштың жарығында, тастың астында, шөптің астында. Картада қазына жасырылған жер көрсетілген. Оған екі жағынан түрлі-түсті ленталармен шектелген бірнеше жолдар шығады. Балалар қайтадан командаларға бөлінеді: енді топ «өз» жолымен мүмкіндігінше тезірек орынға жетуі керек. Көрсетілген жерде команданы герцогтің елесі қарсы алады.

Елес:Сәлем жігіттер. Неге шағымдандың?

Жетекші:Біз жасырын қазыналарды тапқымыз келеді!

Елес:Сіз жасай аласыз деп ойлайсыз ба?

Жетекші:Біз қазына картасын таптық, ол дәл осы жерді көрсетеді, яғни қазына осында орналасқан.

Елес:Мүмкін ол осы жерде. Иә, бірақ мен оны табуға мүмкіндік бермеймін. Мен жолдарды шатастырамын, белгілерді жасырамын!

Жетекші:Біз қазыналарды іздеуге көп күш жұмсадық, сондықтан біз оны қайтармаймыз. Сізге бәрібір қазына керек емес, сондықтан араласпаңыз, өтінемін!

Елес:Керек - қажет емес, бірақ мен оны қорғауым керек! Қазына тек жаны таза, жүрегі таза адамдарға ғана жетуі керек.

Жетекші:Біз сынақтан өтуге дайынбыз.

Елес:Барлығы дайын ба? Есіңізде болсын, егер сіз сынақтардан өте алмасаңыз, кері қайтаруға тура келеді.

Жетекші:Келісілді. Шынымен жігіттер?

Елес: Маңызды нүктебір-біріне қолдау көрсету болып табылады қиын жағдай. Сіз мұны істей алатыныңызды көрейік.

«Біріктіру» ойынын өткізеді. Қатысушылар екі топқа бөлінеді. Әр топ жарты шеңберге тұрады. Бірінші қатысушыларға жіп шары беріледі. Олар барлық қатысушыларды мүмкіндігінше тезірек жіппен байланыстырып, оны барлық ойыншыларға кезекпен орап алуы керек. Соңғы қатысушы қосылғаннан кейін тапсырма өзгереді - жіпті шарға мүмкіндігінше тез орау керек. Дегенмен оны бұзбау маңызды.

Елес:Келесі сынақ – рухтың күшін сынау. Бұл өте қиын сынақ! Жеңіске жету үшін бүкіл командамен бірлікте болу маңызды.

«Потягушки» ойынын жүргізеді. Командалар бір-біріне қарама-қарсы бағанаға тұрады, біріншісі капитандар. Әрбір қатысушы алдында тұрған адамның белінен ұстайды. Қарсылас команда капитандары бір-бірінің қолдарынан ұстап, бар күшімен тартады. Ойыншылардың міндеті - капитандарына қарсылас команданы өз жағында жеңуге көмектесу.

Елес:Жарайды, сізде ақыл бар - жеңіліп қалсаңыз, ренжімеңіз. Бірақ бұл бәрі емес. Енді бір-біріңді түсінетіндеріңді тексерейік.

«Бұзылған телеграф» ойынын өткізеді. Қатысушылар сапқа тұрады. Әр ойыншыға бұтақ беріледі. Соңғы қатысушы алдыңғы адамның артқы жағындағы бұтақпен көшбасшы оны атаған фигураны (мысалы, шаршы) «сызады». Арқасында «сызылған» фигура бар адам суретті түсінгенінше «береді». Команда капитаны «телеграмманы» алып, оны қағаз бетіне салады. Содан кейін түпнұсқа мен сызбаның «саяхатының» нәтижесінде болған оқиға салыстырылады.

Екатерина Владимировна Качкина (Коваленко)
«Барлығы қазына іздеуде!» ойын-сауық сценарийі.

Ойын-сауық сценарийі

үлкен мектеп жасына дейінгі балаларға арналған

«Барлығы қазына іздеу

Тапсырмалар:

Мектеп жасына дейінгі балаларда ойын жағдаяттарында қозғалыстың негізгі түрлерін пайдалана білуді қалыптастыру;

Балалардың бойында ізденімпаздыққа, батылдыққа, жолдастыққа, әділдікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Балаларға қуаныш сыйлаңыз.

Жабдық: қарақшылар костюмі, экспромтты кемені безендіруге арналған атрибуттар (снарядтар, қиыршық тастар, сувенирлер, шомылу шеңбері, құтқару кеудешелері, аудио жазба «Тасқындар», балалар санына қарай шарлар, құрсаулар, тостағандар, шарлар, бала санына қарай тәттілер, картон тиындар (диаметрі 5 см, әуе шарларыбалалар саны бойынша, шоколад тиындары салынған сандық, 10 тапсырма кілті, жұмбақ хабарлама, қарақшылық ту.

Залды нағыз қарақшылық кемеге айналдыру үшін қарақшылар туын желбіретіңіз, географиялық карталар, глобустар, дүрбілер, снарядтар, қиыршық тастар, кәдесыйлар, жүзу шеңбері, құтқару кеудешелері және т.б. Желкені имитациялаңыз.

Алдын ала ата-аналардан балаларын көкірекше, жилет, бандана, кең белбеу, татуировка және т.б. үшін қолайлы қарақшылық стильде киіндіруді сұраңыз.

аспаз «қазына» (әр балаға бір қорап шоколад монетасы).

Кілттерге қол қойыңыз:

№1 кілт - Жұмбақты табу арқылы екінші кілтті табасыз (Мені міндетті түрде сыртымнан, ішімнен құлыптайсыз. Менсіз өмір сүре алмайсыз, маған сеніңіз. Мен пәтерге кіремін)

«Кемеге жүк»).

Кілт нөмірі 3-Төртінші кілтті сұраққа жауап беру арқылы табасыз. (Аспаздың жұмыс орны)

«Тәтті ағаш»).

5-ші кілт – алтыншы кілтті ал, жұмбақты тап

«Жыртқыштар»)

Кілт нөмірі 7Сегізінші кілт олар армандаған жерден табасыз.

№8 кілт. Уақыт келді «Арман өрісі»(сайыс «Арман өрісі»).

№9 кілт соңғы кілт! (Төрт аяғы бар)

№10 кілт Сіз қазынаға жолды суретті бүктеу арқылы табасыз (байқау «Пазл»).

Бақшадағы анықтамаларды жасырыңыз ойындар:

№2 кілт - дәлізде,

№4 кілт - ас үйде (асхана,

№6 кілт - ванна бөлмесінде,

№8 кілт - жатын бөлмеде,

№10 кілт - мұғалім үстелінің астында,

«Қазына»- Шкафта.

Қарақшылар кемесінің капитаны Джек балаларға шақыру жібереді.

Қарақшылар аға топ «Бағдаршам»! Сіз шектеусіз көңіл көтеруге, сондай-ақ қарақшылық бизнесте дағдылар мен дағдыларға ие боласыз. Келіңіз, мен күтемін!

Барлығы кемеге келгенде, Джек хабарламасы бар бөтелкені береді.

Жұмбақ хабарлама

Құрметті достар!

Бүгін сіз нағыз қарақшыларға айналған кезде мен сізге өз сырымды айта аламын.

Баяғыда мен сандықты жасырдым алыс аралдағы қазына.

Оларға баратын жол оңай емес, бұл аралға тек нағыз қарақшы ғана жете алады.

Ең адал жолдастар ғана сапарға шыға алады.

Мұқият және мұқият болыңыз, нұсқауларды қатаң орындаңыз.

Мен саған он кілт қалдырамын.

Олардың барлығын жинағаннан кейін сіз таба аласыз жасырын қазыналар!

Қара қарақшы корсар.

P.S. Тек аузыңды жап.

Джек. Қарақшылар жалдап жатыр. Командаға қосылу үшін сіз қарақшылардың антын айтуыңыз керек!

Сіз менің әрбір сөйлемімді сөз тіркесімен аяқтайсыз «Себебі біз қарақшылармыз!».

Қарақшылық анты.

Джек. Зәкірлерді көтеріп, біз теңізге барамыз!

Біз қорықпайтын жігіттерміз...

Балалар. Өйткені біз қарақшылармыз!

Джек. Теңізде қатты толқын, дауылдар мен дауылдар бар, бірақ біз бір жерде жүзіп келеміз ...

Балалар. Өйткені біз қарақшылармыз!

Джек. Барлық жануарлар бізге тұрғындардан қымбат теңіздер: сегізаяқ, дельфиндер, сәулелер...

Балалар. Өйткені біз қарақшылармыз!

Джек. Пышақтарымызды қайрадық, Кім жасырмаса, қалтырап! Бұл біздің кінәміз емес...

Балалар. Өйткені біз қарақшылармыз!

Джек. Біз аралға тікелей жүземіз, сонда қазыналарды табамыз! Аман болайық достар...

Балалар. Өйткені біз қарақшылармыз!

Джек. Карамба! Барлық қолдар палубада! Біздің кеме ұзақ сапарға шығады приключение іздейді.

Қазына табу үшін. Сендер 10 нұсқау кілтін табуларың керек, мен сендерге No1 кілтті тапсырамын - Жұмбақты табу арқылы екінші кілтті табасыңдар (Сен мені сыртымнан, ішімнен құлыптауың керек. Менсіз өмір сүре алмайсың, сен маған. Мен Мен пәтердің кіреберісімін.)

Кілт нөмірі 2 - Сіз жүкті кемеге жеткізген кезде үшінші кілт аласыз (жарыс «Кемеге жүк»).

Конкурс «Кемеге жүк»

Қарақшылар керек «жүкті кемеге тиеу». Балалар кемеге жүктерді уақытша баспалдақпен тасымалдайды.

Допты құлап қалмас үшін алақанмен алып жүру.

Бір аяқпен секіру кезінде допты алып жүру.

Бір-бірінің арқасын айналдырып, үш шарды бірге алып жүру дос: бір доп қолында, ал үшіншісі арқа арасында сэндвич. Біртіндеп алға жылжу керек.

Допты қолдың көмегінсіз алып жүру. (Аяқ арасына қысу, тебу, домалату.)

Жүктегені үшін алғыс ретінде Джек №3 кілтті береді. Сұраққа жауап беру арқылы төртінші кілтті табасыз (Аспаздың жұмыс орны)

№4 кілт - қарақшылар жегенді жақсы көреді, сізге уақыт келді, егін жинау (жарыс «Тәтті ағаш»).

Қарақшылар қарны ашып, тамақ ішуге бел байлады. Олар ағаштардың бұтақтарынан қызықты жемістерді көрді.

Сайтта кәмпиттер ағашта ілулі тұр.

Тапсырма: кәмпитті алып, ыдысқа салу үшін орнынан секіру.

Джек 5-ші кілтті береді - Алтыншы кілтті ал, жұмбақты тап (Бұл ас үй немесе жатын бөлме емес, барлығына, достарына, ваннаға арналған.)

№6 кілт - жетінші кілтті алу үшін жыртқыштарды тамақтандырыңыз. (Секіру «Жыртқыштар»)

Конкурс «Жыртқыштар»

Малды егінмен азықтандыру уақыты келді.

Еденге суреті жапсырылған бос ыдыс қойылады жабайы аң. Балалар контейнерден бірнеше қадам алыстап, кәмпиттерді лақтыруға тырысады.

Тапсырма: кәмпитті контейнерге салыңыз.

Джек №7 кілтті береді. Сегізінші кілтті олар армандаған жерден табасыз.

№8 кілт. Уақыт келді «Арман өрісі»(сайыс «Арман өрісі»).

Конкурс «Арман өрісі».

Түнде қарақшылар алаңқайға келді. Олар алтын монеталарды көрді! Қарақшылар оларды жинауға асықты.

IN әртүрлі бөліктерзалда тиындар шашылды. (5 см картоннан кесіңіз.)Бірінен соң бірі қарақшылардың көздері байланады, әрқайсысы бір тиын табуы керек.

Тапсырма: көзі байланған тиынды табыңыз. Қалған ойыншылар жетекшілік етуі керек «ізденуші»ол қайда керек бару: оңға, солға, алға, артқа, отыру. Кілт нөмірі 9. Соңғы кілтті іздеңіз! (Төрт аяғы бар)

Кілт нөмірі 10. Сіз қазынаға жолды суретті бүктеу арқылы табасыз (байқау «Пазл»).

(сайыс «Пазл»).

Жігіттер соңғы хабарлама жазылған жұмбақтарды жинайды.

Төсі жерге көмілмейді,

Ал есік артында жатыр.

Мұнда ілгіштер мен сөрелер,

Үйдегі едендер сияқты.

Шалбарлар, блузкалар, футболкалар -

Барлығы тәртіппен.

(«қазына»шкафта немесе кабинада жасырылған)

Балалар қазынаны табады, бірақ айлакер Джек сандықты жұлып алып, өз кемесіне қашып кетеді. Балалар оның артынан жүгіріп, жалбарынады сиқырлы сөздерқазынаны беріңіз. Джек қазынаны беріп, балаларды қайықтармен үйлеріне жібереді.

Ойын «Қайық»

Біз шеңберге 6 қоямыз шарлар, әр қайық 4 адамға арналған.

Тапсырма: қайығыңызда шарлардың жарылуына жол бермеңіз, бірақ соусты батырыңыз

Қатысты жарияланымдар:

«Буратино іздеу» дене шынықтыру сабақтарының қысқаша мазмұны«Буратино іздеу» сюжеттік дене шынықтыру сабағының конспектісі Мақсаты: - саусақпен жүру, секіру, жартылай еңкейіп жүру дағдыларын бекіту. -Жақсарту.

FEMP бойынша GCD конспектісі «Әдемі Василисаны іздеуде»Мақсаты: сегіз ішінде реттік және сандық санауды бекіту, сегіздік сандар туралы білімдерін бекіту, геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту,.

Математикадағы GCD қысқаша мазмұны «Қазына іздеу»Тақырыбы: Математика сабағы «Қазына іздеу».Міндеттері: білімдік – 20 ішінде санау дағдыларын бекіту; жазуды және шешуді үйрену.

«Алтын кілтті іздеу» ортаңғы топтағы ОД конспектісіМіндеттері: - балалардың фигураларды 2 қасиетіне қарай жіктеу (түсі, пішіні) - 5-ке дейін реттік санауға жаттықтыру - білімдерін тиянақтау.

Бейнелеу өнері сабағынан «Ғажайып шытырман оқиғаны іздеуде» конспектісіМақсаты: Балаларды адамның эмоционалдық күйін: қуаныш, таңданыс, қайғы, ашу-ызаны ажырата білуге ​​және атауға үйрету. Тапсырмалар: 1) Тәрбиелік: -Көрсету.